Homeland Dizisi

on

Fringe ve House M.D bölümlere ara verince takip ettiğim dizi kalmadı, artık eskisi gibi hangi dizi çıkmış takip de edemiyorum, imdb ye girip biraz bakındıkdan sonra Homeland isimli dizinin olumlu yorumlarını gördüm ve 12 bölümünü de indirdim.

Dizinin Konusu;

Nicholas Brody (Damian Lewis) 2003′ten beri kayıp bir deniz çavuşudur ve öldü diye bilinmektedir. Ancak savaş esiri olan Brody, 8 yıl sonra bir tatbikat sırasında terorist sığınma evinde bulunur veya planlanmış bir senaryonun oyuncudur,  devlet tarafından “kahraman” olarak nitelendirilen Çavuş Brody aslında tahmin edilen kişiden çok uzaktır. Carrie Anderson(Claire Danes) ise CIA memurudur ve Brody’nin El Kaide‘ye çalıştığını, onlarla iş birliği yaptığını ve ABD’ye saldırı gerçekleştirme planları olduğunu düşünmektedir. Bunun için elinde çok iyi istihbaratları ve kaynakları vardır ancak somut bir kanıt arayışında sürekli engellerle karşılaşır.

Dizi kendini izlettiriyor. Sıkıcı aşk hikayeleri ile sıvanmamış, aksine herşey tadında. Amerikan dizilerindeki basit islam anlayışı gene hat safhada, insan şu dizideki islami ögeleri adam gibi danışır öyle çeker dicem ama biraz da bilerek yapıyorlar diye tahmin ediyorum, neyse çok konu dışına çıkmayalım, sonuçta bir dizi…

Hikayenin sonunu tahmin edememeniz ve sürekli bir merak uyandırışı artık dizileri popüler yapan şeyler zaten, zaman zaman kısa flashbackler ile beslenen dizi, karakterleri daha iyi tanımamıza yardımcı oluyor.

İyi bir giriş yapan Homeland, bu gidişhatını 2. sezon da zirve yapar gibi geliyor. Band of Brothers izleyenler zaten Damian Lewis’in oyunculuğunu biliyorlardır, dizi de Damian Lewis oyunculuğun hakkını veriyor. Yorumlarınız varsa dinleyebilirim.

Benim Puanım: 8.5

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Önceki yazıyı okuyun:
Yeni yıla girerken

Koskoca bir yılı daha geride bırakıyorum. Göz açıp kapayıncaya kadar geçti desem yeridir, ayrıntılarını anlatıcam. Geçen yılbaşında vatana olan borcumuzu...

Kapat