Cinema 4D

on

Rastgele biryerde karşılaştığım ancak çok hoşuma giden bir programdan bahsetmek istiyorum. Adı Cinema 4D, özel efektler, 3d animasyon, karakter modelleme ayrıca render alanında profesyonel kullanıcılara hitap eden bu program, insana çok güzel tecrübeler yaşatabiliyor, yüksek performansından dolayı film endüstrisinin başlıca programlarından biri. Çok güzel video efektler de yapılabiliyor.

Maxon Computer tarafından üretilen Cinema 4D çok pratik ve çok hızlı bir şekilde kavranabiliyor. Film endüstrisi tarafından da çok yakından tanınan Cinema 4D özellikle Spiderman (örümcek adam) filminin bazı efektleri için kullanılmasıyla da gündeme geldi ve isminden oldukça söz ettirdi. Ülkemizde çok yaygın kullanılmasa da mimarlar ve birçok amatör kullanıcılar tarafından benimsendi bile. Bende devasa tutoriallerini indirerek birşeyler çizmeye başladım. Akşamları kahvemi alıp birşeyler çizmek huzur veriyor gerçekten. Aşağıda son çizdiğim 2 amatör nesneyi koyuyorum.

Cinema 4d kullanımı hakkında internette Türkçe pek video bulamıyorsunuz. Ancak ingilizceniz var ise torrent saolsun devasa tutorial arşivi sizleri bekliyor. İnsanın birşeyler çizdikçe daha da sevesi geliyor programı.

 

 

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Önceki yazıyı okuyun:
İzledim: Terra Nova

  Konusu bir hayli ilginç gelen Terra Nova dizisini merakımdan indirdim ve ilk sezonunun tüm bölümlerini izledim. Her dakikasını keyifle...

Kapat